Okleiniarki Festool

Opracowany przez Festool unikalny system do łatwego, czystego i co najważniejsze wydajnego nakładania kleju na obrzeża. Okleiniarki z systemem Conturo KA 65 zapewniają kompleksowe czynności potrzebne do oklejenia krawędzi – od przygotowania powierzchni do wykończenia krawędzi. Przemyślana konstrukcja urządzeń zapewnia komfortową i bezpieczną obsługę, bez ryzyka poparzenia się czy przegrzania maszyny.

Narzędzia Festool dostępne w tej kategorii przeznaczone są do wykonania klasycznych krawędzi, jak również krawędzi o złożonych kształtach wypukłych i wklęsłych. Służą do obróbki drewna, melaminy czy tworzyw sztucznych.

Okleiniarka zapewnia doskonałą jakość spoin i dobrą przyczepność, dzięki dokładnemu dozowaniu kleju w ilości dostosowanej do potrzeb. Sam kolor kleju możemy szybko zmienić z pomocą opatentowanego system klejenie z pomocą patronów z klejem (4 kolory do wyboru).

Urządzenia są łatwe w obsłudze, nie przegrzewają się i zapobiegają przebarwieniom. Idealne do wykończenia krawędzi drewnianych. Nie wymagają czyszczenia dysz a praca z nimi jest bezpieczna, ponieważ obudowa jedynie w nieznacznym stopniu się nagrzewa.

Rozbudowa urządzenia o płytę adaptera umożliwia jego stacjonarne wykorzystanie. Adapter umożliwia pochylenie maszyny od 0 do 47° a tym samym na poziomie ułozenia obrabianego przedmiotu i wykonywanie krawędzi.

Okleiniarka znajdzie zastosowanie głównie w przemyśle meblowym oraz przy pracach renowacyjnych.