Agregaty do malowania natryskowego ścian

Oferujemy nowoczesne agregaty natryskowe to szybkiego i dokładnego malowania natryskowego powierzchni. Zakupią u nas Państwo uniwersalne urządzenia, które wydajnie natryskują różne rodzaje powłok i sprawdzają się do hydroizolacji. Każdy agregat natryskowy w naszym asortymencie jest dokładnie opisany wraz z danymi technicznymi. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji i pomożemy w doborze odpowiednich modeli do konkretnego zastosowania. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich agregatów natryskowych znajdujących się w sprzedaży!

Co to jest agregat malarski?

Agregat malarski to urządzenie do natryskowego malowania ścian, sufitów i innych powierzchni. Zasada działania polega na przepompowaniu farby i sprężeniu jej w urządzeniu, by następnie wypchnąć ją przez niewielki otwór w dyszy. Zastosowanie wysokiego ciśnienia do przetłaczania farby powoduje jej równomierne i kontrolowane rozpylenie na określoną szerokość.

Agregat do malowania natryskowego – wysoka wydajność i doskonałe pokrycie powierzchni

Jeżeli planujesz odświeżyć dom lub mieszkanie, agregaty malarskie są doskonałym sposobem na przyspieszenie prac. Z ich pomocą pomalujesz ściany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Szczególne zastosowanie znalazły wśród firm budowlanych i remontowych, ale maszyny te nadają się również do użytku prywatnego. Wykorzystanie agregatu natryskowego pozwala znacząco obniżyć czas pracy, obniżyć zużycie farby oraz zapewnia doskonałe krycie powierzchni.

W zależności od modelu, agregaty malarskie przystosowane są do pracy z różnymi farbami, powłokami czy nawet klejami i zaprawami. Każdy model wyposażony jest w niezbędne akcesoria (pistolet  lub pistolety natryskowe, wąż, dysza, filtr paluszkowy) pozwalające niezwłocznie rozpocząć pracę.

Dlaczego warto wybrać malowanie natryskowe zamiast tradycyjnego?

Malowanie natryskowe to doskonały sposób na przyspieszenie prac remontowych. Metoda ta jest nie tylko szybka ale także wyjątkowo dokładna. Rozpylona farba bardzo dobrze pokrywa zarówno gładkie ściany jak i te z nierównościami czy szczelinami. Dodatkowo malowanie natryskowe pozwala zaoszczędzić na materiale. Użycie pędzla czy wałka zużywa znacznie więcej farby, a przy tym jest bardziej czasochłonne i trudno uzyskać efekt porównywalny z malowaniem agregatem.

Malowanie sufitów czy wyższych partii ścian również nie stanowi problemu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną przedłużkę malarską, która zapewni ci wygodę i bezpieczeństwo.

Jaki urządzenie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego modelu, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania, nie jest zadaniem łatwym. Jeżeli masz wątpliwości czy dany model podoła wyzwaniom, jakie dla niego przeznaczyłeś, koniecznie skontaktuj się z nami. Doradzimy oraz pomożemy w wyborze najlepszego dostępnego modelu w zaproponowanym przez Ciebie budżecie.

Wybierając agregat natryskowy warto mieć na uwadze, że znalezienie uniwersalnej maszyny jest niezwykle trudne. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad rodzajem materiału, z którym będziemy pracować. Różne rodzaje materiałów mają odmienne właściwości fizykochemiczne i wymagają innych parametrów technicznych urządzenia. Na szczególną uwagę musisz zwrócić na: rodzaj dyszy, wydajność i ciśnienie robocze oraz poziom trudności obsługi.

Malowanie ścian z zastosowaniem farb akrylowych, lateksowych czy emulsyjnych wymaga użycia agregatu o średniej wydajności i dyszy z otworem na tyle dużym, żeby nie zatykała się podczas pracy. Jeżeli planujemy malowanie ścian zewnętrznych (sprawdź agregaty do elewacji) musimy zaopatrzyć się w agregat malarski z dużą wydajnością, mocą i otworem dyszy. Można przyjąć ogólną zasadę – im gęstszy materiał tym większa moc i wydajność urządzenia oraz większy otwór w dyszy.

Urządzenia do malowania natryskowego znanych marek – Titan, Graco, Wagner

W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne agregaty malarskie firm takich jak: Titan, Graco, Wagner czy Speeflo. Każdy producent, którego sprzęt oferujemy, od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń i doskonaleniem technologii natryskowego malowania ścian.