Agregaty malarskie Titan

Agregat dla profesjonalistów

W naszej ofercie znajdą Państwo agregaty malarskie Titan – renomowanego producenta urządzeń i akcesoriów malarskich dla profesjonalnych użytkowników. Dzisiaj urządzenia tej firmy stosowane są na całym świecie i stale zbierają liczne pozytywne opinie. Każdy agregat malarski Titan to połączenie niezawodności, wydajności i efektywności pracy. Jeżeli interesuje Państwa marka Titan agregaty malarskie w naszej ofercie to pełna gama urządzeń z katalogu producenta. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych modeli!
To może cię zainteresować:
Agregaty malarskieAgregaty malarskie Graco Agregaty malarskie Wagner

Kompaktowy agregat do malowania - Titan 450e

Agregaty malarskie bardzo często używane są w trakcie przeprowadzania remontów. Z pomocą tych urządzeń możliwe staje się przyspieszenie postępów prac, a więc skrócenie czasu trwania całego remontu. W przypadku dużych i pełnych pomieszczeń urządzenia do malowania okazują się być wręcz niezastąpione. Charakteryzują się one dużą precyzją natrysku i trwałością. Ponadto agregat malarski Titan ma możliwość ustawienia owej precyzji i mocy za pomocą komputera, co jeszcze bardziej zwiększa jego wydajność.

Rodzaje agregatów malarskich

Najpopularniejszy hydrodynamiczny agregat malarski występuje w wersji elektrycznej. Urządzenia do malowania posiadają węże o dużej średnicy i pistolety odporne na duże obciążenia. Silniki, w które zostały wyposażone, mogą być tłokowe lub membranowe. W przypadku tych pierwszych przepływem farby steruje komputer. Wszystko to sprawia, że są one bardzo wydajne, mocne i uniwersalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że pompy tłokowe są droższe w eksploatacji od urządzeń membranowych. Ponadto modele membranowe mają prostszą konstrukcję, są tańsze i łatwiejsze w obsłudze.

Czym kierować się przy wyborze agregatów malarskich?

Kupując agregat malarski, należy określić najpierw, do jakiego rodzaju farby będzie stosowane to urządzenie. Znaczenie ma tutaj bowiem lepkość i gęstość farby oraz wielkość wypełniaczy. W przypadku niewłaściwego wyboru mogą pojawić się problemy w postaci trudności z przepompowywaniem czy rozpyleniem farby. Inne parametry ma farba olejna, akrylowa, elewacyjna czy antykorozyjna.

  • Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na otwór dyszy, wymagane ciśnienie oraz wydajność.
  • Mniejszy agregat malarski Titan polecany jest do malowania lakierami poliuretanowymi czy farbami olejnymi. Jego cena jest też zazwyczaj niższa.
  • Większy agregat sprawdzi się do rozpylania farb lateksowych oraz w przypadku szpachli akrylowych i mas bitumicznych.
  • Z zależności od zastosowania inny agregat będzie potrzebny przy drobnych pracach domowych a inny w przypadku profesjonalnych firm zajmujących się pracami remontowo-budowlanymi.
  • Należy sprawdzić czy pistolet i dysza są odpowiednie do stosowanego materiału.

Zastosowanie agregatów malarskich

Agregaty do malowania natryskowego z całą pewnością okazują się być bardzo pomocnymi urządzeniami podczas prac remontowych. Dzięki nim można zautomatyzować malowanie i to bez konieczności wkładania w wykonywanie tej czynności dodatkowego wysiłku. Jest to możliwe dlatego, że agregat malarski został wyposażony w silnik, który zasila całe urządzenie.

Po urządzenia te warto sięgać szczególnie w przypadku malowania bardzo dużej powierzchni, gdzie pędzle i wałki się nie sprawdzają. Agregaty malarskie bardzo ułatwiają pracę i znacząco ją przyspieszają. Urządzenia te idealnie nadają się zarówno do malowania większych, jak również mniejszych ścian wewnątrz budynków i do malowania powierzchni zewnętrznych.
Najczęściej stosuje się je do malowania ścian farbami. Możliwe jest również wykorzystanie lakieru, z którego pomocą możemy pomalować elementy drewniane czy też metalowe.

Niektóre urządzenia oferują opcję szpachlowania, przez co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność. Jedno urządzenie może być wykorzystane na wiele sposobów, a wykorzystanie natrysku zwiększa dokładność oraz szybkość nakładania tynków i szpachli.

Sprzedaż i wynajem profesjonalnych urządzeń

Agregaty malarskie marki Titan to gwarancja perfekcyjnie i równomiernie pomalowanych ścian czy elewacji. Ze względu na dostępność różnego typu akcesoriów w postaci końcówek do odcinania i przedłużek nawet malowanie trudno dostępnych elementów nie stanowi większego problemu. Zbędne okazuje się także stosowanie drabiny w celu pomalowania sufitu. Wykorzystanie elektronicznego systemu kontroli w urządzeniach zapewnia utrzymanie ciśnienia na stałym poziomie zapewniając równomierne krycie.

Zapraszamy do przesyłania zamówień. Oferujemy również wynajem agregatu na dogodnych warunkach.