Blog

wiertarka stołowa
15 listopada 2022 r.
Wiertarka stołowa – jaką wybrać do warsztatu?
Wiertarki stołowe są bardzo przydatnymi urządzeniami dla wszystkich, którzy lubią w wolnych chwilach pójść do garażu lub innego pomieszczenia przystosowanego jako warsztat i trochę pomajsterkować, dzięki temu oszczędzając lub dorabiając sobie. Takie wiertarki są wręcz niezbędne dla różnego rodzaju profesjonalnych warsztatów. Czym więc należy się kierować i na jakie parametry wiertarki stołowej należy zwrócić szczególną uwagę? W niniejszym tekście podpowiemy, co dobrze jest sprawdzić przed zakupem, aby wiertarka odpowiadała naszym potrzebom.
Czytaj więcej
pilarki mieczowe
4 listopada 2022 r.
Pilarki mieczowe – budowa i zastosowanie
Pilarka mieczowa to urządzenie często wykorzystywane w stolarstwie i budownictwie. Narzędzie umożliwia precyzyjne przycinanie wielu materiałów wykorzystywanych do izolacji, ale także pilarki można wykorzystać do cięcia nawet twardego i grubego drewna. Co więcej, pilarki mieczowe umożliwiają także przycięcie płyt poliuretanowych i polistyrenów. Jak wygląda i z czego składa się profesjonalna pilarka mieczowa i do czego można ją wykorzystać?
Czytaj więcej
mężczyzna w maseczce układający wełnę mineralną na poddaszu
24 października 2022 r.
Cięcie materiałów izolacyjnych – jakich narzędzi użyć?
Cięcie materiałów izolacyjnych może okazać się nie lada wyzwaniem. Do ich przycinania czasami można użyć narzędzi ręcznych takich jak specjalny nóż, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Zarówno do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych, jak i tych twardych mogą posłużyć nam specjalne elektronarzędzia! Jak więc przycinać miękkie włókna drzewne, a jakich narzędzi i akcesoriów będziemy potrzebować do przecinania płyt poliuretanowych? Czym z kolei najlepiej będzie przyciąć styropian lub korek izolacyjny? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
kobieta i mężczyzna malujący ścianę
19 października 2022 r.
Błędy przy malowaniu ścian oraz sposoby na ich poprawę
Zacieki, powstawanie smug i pęknięcia potrafią odebrać urok najpiękniejszym kolorom ścian. Często zastanawiamy się wówczas, z czego wynikają tego rodzaju niedoskonałości. Przyczyn jednak może być wiele - od niesprzyjającej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu przez źle dobrane produkty i narzędzia, aż po nieprawidłowe przygotowanie podłoża. Jak uniknąć smug podczas malowania sufitu i ścian? W jaki sposób naprawić ewentualne nierówności i niedociągnięcia na ścianach? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
mężczyzna przycinający panele pilarką do drewna
17 października 2022 r.
Rodzaje pilarek do drewna oraz ich zastosowanie
Piły to specjalistyczne lub hobbystyczne urządzenia służące do cięcia drewna (opałowego, konstrukcyjnego, dekoracji drewnianych i innych) oraz jego obróbki. Są też jednym z podstawowych rodzajów narzędzi, które powinny wchodzić w skład wyposażenia domowego warsztatu. Aby mogły jednak dobrze służyć, powinniśmy wybrać model odpowiedni do rodzaju prac, jakie zamierzamy wykonać. Oto więc przegląd rodzajów pilarek dostępnych na rynku wraz z omówieniem ich funkcji i zastosowań.
Czytaj więcej
ściana pomalowana w pionowe pasy
30 września 2022 r.
Malowanie pasów na ścianie — sposoby na równe paski

Gustujesz w nietypowych aranżacjach wnętrz? Nie masz pomysłu na udekorowanie ściany w pokoju? A może myślisz nad odświeżeniem pomieszczenia i nadaniem mu nowoczesnego wyglądu? Jeśli tak, być może spodoba Ci się pomysł, aby pomalować ścianę w pasy! W tym tekście znajdziesz praktyczny poradnik, jak wykonać takie nietypowe malowanie samodzielnie, aby uzyskać idealny efekt!

Czytaj więcej
obróbka skrawaniem - wiercenie w metalu
30 sierpnia 2022 r.
Obróbka skrawaniem – rodzaje i niezbędne narzędzia
Obróbka skrawaniem jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych metod służących do przygotowania materiałów czy części maszyn i, ze względu na swoją efektywność oraz powtarzalność przygotowywanych kształtów, wypiera tradycyjną obróbkę ręczną. Czym dokładnie jest obróbka skrawaniem, jakie materiały możemy obrabiać i jakich maszyn używać?
Czytaj więcej
frezarka z różnymi końcówkami
22 sierpnia 2022 r.
Do Czego Służą Frezarki Różnych Rodzajów? Jak Ich Używać?

Jednym z urządzeń, których nie może zabraknąć w domowym warsztacie majsterkowicza, jest frezarka. Sprawdza się zresztą również w przypadku specjalistycznych zastosowań - w pracach wykończeniowych i renowacyjnych oraz artystycznych. Czym jest i do czego służy frezarka? Jakie materiały można nią obrabiać i jakie rodzaje frezarek są dostępne? Jak wybrać najlepszy dla siebie? Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Cięcie płytek przez specjalistę
16 sierpnia 2022 r.
Narzędzia do cięcia płytek

Jeżeli decydujemy się położyć płytki na podłogi lub ściany w domu, niezwykle rzadko zdarza się, że produkty te nie wymagają docinania. Obróbka jest więc nieodłącznym elementem prac glazurniczych. Dobrze dobrane, profesjonalne narzędzia pozwolą nam nie tylko ciąć czy skracać, ale i wycinać w materiale różnego rodzaju otwory.

Jakie narzędzia do glazury najlepiej wybrać i jak prawidłowo wykonywać cięcie i obróbkę? Jakich wierteł i tarcz potrzebujesz do pracy? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej