Blog

Jezdnia
8 października 2021 r.
Malowanie pasów drogowych — jak wygląda i jak dobrać odpowiednią malowarkę?
Oznakowania poziome na ulicach są niezwykle ważne, dlatego należy dbać, aby zawsze były odpowiednio widoczne. Malowarki drogowe to specjalny rodzaj agregatów, przeznaczony do malowania pasów drogowych i wielu innych elementów. Często używa się ich także do oznakowania parkingów, hal magazynowych czy pasów na lotniskach. Jak wygląda malowanie pasów drogowych? Jak dobrać odpowiednią malowarkę? Najbardziej opłaca się kupić nową, używaną czy wypożyczyć? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
Malowanie drewnianego płotu
7 września 2021 r.
Malowanie ogrodzenia metalowego, drewnianego i betonowego
Ogrodzenia posesji, choć w większości przypadków są bardzo trwałe i estetyczne przez długie lata, raz na jakiś czas należy je odświeżyć i pomalować. To, w jaki sposób będziemy postępowali i jakich farb czy lakierów użyjemy, będzie zależało oczywiście od rodzaju materiałów i samego stanu technicznego ogrodzenia. Dziś więc opowiemy Wam szczegółowo o tym jak pomalować ogrodzenie metalowe, betonowe i drewniane - krok po kroku przeprowadzimy Was przez poszczególne etapy malowania i wskażemy Wam optymalne techniki i narzędzia.
Czytaj więcej
Malowanie pokoju
5 sierpnia 2021 r.
Jak pomalować pokój samodzielnie?
Kolory zdobiące nasze pomieszczenia mają znaczenie nie tylko estetyczne - budują także nastrój sprawiając, że sypialnia staje się przytulną oazą dla nocnego wypoczynku, w jadalni nabieramy apetytu, a w pokoju dziennym możemy się zrelaksować i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Kolejnym ich zadaniem jest modelowanie przestrzeni - powiększenie zbyt małego wnętrza lub poprawienie jego proporcji.
Czytaj więcej
Rodzaje farb do ścian
5 lipca 2021 r.
Rodzaje farb do ściany – zalety, wady, zastosowanie
Malowanie ścian to podstawowa czynność, jaka składa się na remont domu bądź mieszkania. Za pomocą odpowiednio dobranej farby możemy w szybki i prosty sposób odmienić aranżację wnętrz. W obecnych czasach na rynku do wyboru mamy różnego rodzaju preparaty malujące. Każdy z nich ma konkretne przeznaczenie i sprawdzi się w innych warunkach. Nie da się ukryć, że wielu malarzy, a w szczególności amatorów, ma problem z wyborem konkretnej farby. Jakie zatem są rodzaje farb do ścian? Jakie jest ich zastosowanie oraz zalety i wady? Przeczytaj poradnik i dobierz właściwy produkt!
Czytaj więcej
Jak malować pistoletem malarskim
7 czerwca 2021 r.
Jak malować pistoletem malarskim?
Malowanie natryskowe pozwala na szybkie nakładanie farby na różne powierzchnie - od ścian, przez pojazdy, po ogrodzenia i meble. Bardzo często, zwłaszcza w domowych warunkach, wykorzystuje się do tego pistolet natryskowy. Poniżej przyjrzymy się nieco bliżej tym urządzeniom oraz przedstawimy podstawowe zasady malowania z ich użyciem.
Czytaj więcej
Malowanie tynków
6 maja 2021 r.
Malowanie tynków: cementowo-wapiennych, mineralnych, gipsowych
Na samym położeniu tynku prace wykończeniowe się nie kończą - powierzchnie ścian i sufitów trzeba jeszcze odpowiednio pomalować. I to bez względu na to, jaki tynk znalazł się na ścianach. Warto przy tym jednak pamiętać, że do malowania różnych tynków trzeba nieco inaczej podejść, choćby ze względu na ich właściwości fizyczne.
Czytaj więcej
Renowacja starych mebli
31 marca 2021 r.
Renowacja starych mebli – malowanie natryskowe w akcji
Wielki powrót mody na drewno sprawił, że coraz więcej osób chce mieć w domu meble z drewna, zwłaszcza w stylu vintage. Przeszukujemy więc strychy i domy dziadków w poszukiwaniu czegoś, co idealnie uzupełni naszą wizję wnętrza. Jest tylko jeden problem - stare drewniane meble trzeba poddać renowacji. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i można spokojnie zrobić to samodzielnie. Wystarczy tylko wyczyścić, pomalować i zakonserwować mebel, by odzyskał dawną świetność. Do szybkiego odnawiania, zwłaszcza dużych, mebli idealnie nadaje się malowanie natryskowe.
Czytaj więcej
Kolorowe elewacje budynków
26 marca 2021 r.
Malowanie elewacji – jak wygląda i ile kosztuje?
Przemalowanie elewacji domu to jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie jego fasady. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudne ani czasochłonne przedsięwzięcie, jak można by się spodziewać - zwłaszcza jeśli wykorzystamy odpowiednie narzędzia. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega malowanie ścian zewnętrznych domu i jakie pociąga za sobą koszty? Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Malowanie hydrodynamiczne
8 marca 2021 r.
Malowanie hydrodynamiczne – poradnik dla początkujących
Nieodłącznym elementem każdego remontu jest malowanie. Nie ulega wątpliwości, że czynność ta wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. W obecnych czasach dostępne są narzędzia, które znacznie ułatwiają zmianę koloru ścian. Jeszcze do niedawna odbywało się to za pomocą tradycyjnych wałków czy pędzli, co było bardzo czasochłonne. Fachowcy niejednokrotnie musieli mierzyć się z plamami i zaciekami. Dziś bez przeszkód możemy sięgnąć po agregaty malarskie, dzięki czemu malowanie ścian jest szybkie, staranne i proste. Czym jest malowanie hydrodynamiczne? Jak malować ściany pistoletem? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!
Czytaj więcej