Blog

Gładka ściana
5 stycznia 2022 r.
Szlifierka do gipsu – wybieramy najlepszą ,,żyrafę”
Szlifierka to gipsu to jedno z najczęściej wykorzystywanych elektronarzędzi. Jak sama nazwa wskazuje, służy do szlifowania i wygładzania powierzchni gipsowych. Urządzenie to doskonale sprawdzi się podczas gruntownego remontu oraz wykańczania domu lub mieszkania. Decydując się na inwestycję w żyrafę do gipsu pod uwagę należy wziąć szereg istotnych aspektów, które finalnie przekładają się na sprawną i komfortową pracę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli elektronarzędzi, które różnią się od siebie kilkoma szczegółami. Jak zatem wybrać najlepszą szlifierkę? Na to pytanie odpowiemy w poniższym poradniku!
Czytaj więcej
Wiertła
5 stycznia 2022 r.
Wiercenie w metalu krok po kroku
Wiercenie w metalu wydaje się dziecinnie proste. Wystarczy wybrać się do sklepu z narzędziami, wybrać wiertło oznaczone jako "do metalu", umieścić w uchwycie wiertarki i już można wiercić. Sprawa jednak jest nieco bardziej skomplikowana, a wybór narzędzia i technika pracy wymagają starannego przemyślenia i odrobiny wiedzy. W jaki sposób więc wybrać wiertło do zadania, które planujemy wykonać? Jak wiercić, aby praca przebiegała sprawnie i aby nie uszkodzić obrabianego materiału oraz samego wiertła? Czy w przypadku wiercenia w metalu obowiązują jakieś szczególne zasady i techniki? Oto nasze porady.
Czytaj więcej
Wkrętarka czy wiertarko-wkrętarka
27 grudnia 2021 r.
Mała wkrętarka czy mocna wiertarko wkrętarka?
Majsterkowanie to hobby, które potrafi przynieść wiele korzyści. Wysokiej jakości sprzęty przydadzą się nie tylko do tworzenia ciekawych konstrukcji, ale również przeprowadzania drobnych napraw w domu. Podstawowym urządzeniem, jakie powinno znaleźć się w walizce majsterkowicza, jest wkrętarka. Wprawdzie jeszcze nie wyparła ona tradycyjnych śrubokrętów, jednak warto mieć ją w swoim wyposażeniu, ponieważ zwyczajnie ułatwia pracę. Na co zwrócić uwagę wybierając wkrętarkę? Kiedy lepsza będzie mała wkrętarka, a kiedy mocna wiertarko-wkrętarka? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku!
Czytaj więcej
Niezbędnik majsterkowicza
22 listopada 2021 r.
Niezbędnik majsterkowicza
Dobrze wyposażony domowy warsztat jest równie istotny jak dobrze wyposażona kuchnia - kiedy masz wszystkie podstawowe narzędzia pod ręką, w kilka chwil dokonasz napraw każdej usterki. Przykręcenie półki, malowanie ścian, złożenie regału czy montaż lampy sufitowej - to proste prace, które każdy może wykonać, pod warunkiem jednak, że w jego skrzynce narzędziowej znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria. Co powinien więc zawierać niezbędnik majsterkowicza? Jakie narzędzia i elektronarzędzia musisz mieć? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
Malowanie dachu
25 października 2021 r.
Malowanie dachu
Stary, zaniedbany dach potrafi oszpecić budynek, a dodatkowe uszkodzenia bywają niebezpieczne. Jeżeli więc na powierzchni naszego dachu widoczne są ogniska korozji, a farba posiada znaczne ubytki, konieczna jest jego wymiana lub odnowienie. Wybierając ten drugi sposób, zaoszczędzisz trochę pieniędzy, a malowanie dachu możesz wykonać samodzielnie lub powierzyć tę czynność fachowcom. W jaki sposób powierzchnia dachu powinna zostać przygotowana do malowania? Ile kosztuje malowanie dachu? Lepiej użyć pędzli czy agregatu malarskiego? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
Malowanie starej elewacji
20 października 2021 r.
Malowanie starej elewacji
Malowanie elewacji domu, który stoi już kilka czy kilkanaście lat, nie jest zadaniem szczególnie trudnym, choć z pewnością czasochłonnym. Nie powinno się jednak o nim zapomnieć, zwłaszcza, jeśli na ścianach pojawiły się już zacieki lub kurz. Malowanie domu jest ostatnim etapem prac, a ściany powinny zostać do niego odpowiednio przygotowane, aby efekt był zadowalający i trwały. Jak więc przygotować się do malowania elewacji? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na ten temat.
Czytaj więcej
Jezdnia
8 października 2021 r.
Malowanie pasów drogowych — jak wygląda i jak dobrać odpowiednią malowarkę?
Oznakowania poziome na ulicach są niezwykle ważne, dlatego należy dbać, aby zawsze były odpowiednio widoczne. Malowarki drogowe to specjalny rodzaj agregatów, przeznaczony do malowania pasów drogowych i wielu innych elementów. Często używa się ich także do oznakowania parkingów, hal magazynowych czy pasów na lotniskach. Jak wygląda malowanie pasów drogowych? Jak dobrać odpowiednią malowarkę? Najbardziej opłaca się kupić nową, używaną czy wypożyczyć? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
Malowanie drewnianego płotu
7 września 2021 r.
Malowanie ogrodzenia metalowego, drewnianego i betonowego
Ogrodzenia posesji, choć w większości przypadków są bardzo trwałe i estetyczne przez długie lata, raz na jakiś czas należy je odświeżyć i pomalować. To, w jaki sposób będziemy postępowali i jakich farb czy lakierów użyjemy, będzie zależało oczywiście od rodzaju materiałów i samego stanu technicznego ogrodzenia. Dziś więc opowiemy Wam szczegółowo o tym jak pomalować ogrodzenie metalowe, betonowe i drewniane - krok po kroku przeprowadzimy Was przez poszczególne etapy malowania i wskażemy Wam optymalne techniki i narzędzia.
Czytaj więcej
Malowanie pokoju
5 sierpnia 2021 r.
Jak pomalować pokój samodzielnie?
Kolory zdobiące nasze pomieszczenia mają znaczenie nie tylko estetyczne - budują także nastrój sprawiając, że sypialnia staje się przytulną oazą dla nocnego wypoczynku, w jadalni nabieramy apetytu, a w pokoju dziennym możemy się zrelaksować i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Kolejnym ich zadaniem jest modelowanie przestrzeni - powiększenie zbyt małego wnętrza lub poprawienie jego proporcji.
Czytaj więcej