Blog

zbliżenie na frez wykonujący otwór w metalu
28 listopada 2023 r.
Rodzaje frezów do metalu – ich budowa i zastosowanie

Frezy są narzędziami, które używane są wraz z frezarkami i służą do zgrubnej obróbki tworzyw i materiałów różnego rodzaju - tworzyw sztucznych, drewna, szkła i oczywiście metalu. Na podstawie rodzaju materiału, do którego są przeznaczone, następuje podział frezów - ale i one zbudowane są w różny sposób, a to sprawia, że mamy kilka typów frezów do obróbki metalu. Jakie to rodzaje i w jaki sposób można z nich korzystać?

Czytaj więcej
natryskowe nanoszenie izolacji
17 sierpnia 2023 r.
Izolacja natryskowa – sposób na szybkie ocieplenie budynku

Właśnie skończyłeś budowę nowego domu lub planujesz termomodernizację starszego budynku i zastanawiasz się jaki rodzaj izolacji termicznej wybrać? Postaw na nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie - izolację pianką PUR. Poznaj jej właściwości i zastosowanie oraz najważniejsze zalety, które decydują o jej popularności.

Czytaj więcej
frezowanie wzorów w drewnie
13 czerwca 2023 r.
Popularne rodzaje frezów do drewna – sprawdź jakie frezy do drewna są użyteczne i jak ich używać?

Drewno to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów - wykonuje się z niego meble, elementy instrumentów muzycznych, podłogi, elementy narzędzi i dekoracje. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie frezarki i współpracujące z nimi frezy. Czym są frezy, jakie są ich rodzaje i w jaki sposób się je wykorzystuje? Na co zwrócić uwagę wybierając frezy?

Czytaj więcej
szpecąca dziura w ścianie
15 maja 2023 r.
Dziura w ścianie-czym załatać ubytki ścianie?

Nieestetyczny uszczerbek w ścianie, i w dodatku w eksponowanym miejscu, może zaburzyć wygląd najbardziej misternie urządzonego wnętrza. Szczególnie irytuje nas fakt, gdy ma to miejsce krótko po tym, jak wprowadzimy się do nowo oddanego lokum. Myślimy wtedy, że na nowo musimy zatrudnić odpowiednich fachowców, poświęcić wolny czas na zakup potrzebnych materiałów oraz wydać dodatkowe pieniądze. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Możesz mało inwazyjnie oraz samodzielne uporać się z tym problemem poprzez przeprowadzenie naprawy ściany.

Czytaj więcej
mężczyzna w stroju roboczym trzymający wiertarkę w ręce
25 kwietnia 2023 r.
Dobra wiertarka udarowa – czyli jaka?

Wiertarki udarowe to elektronarzędzia, bez których wykonanie otworów w twardych materiałach jest prawie niemożliwe. Sprawdzają się nie tylko w zakładach i firmach, ale również w domowym warsztacie przy okazji remontu czy budowy altany ogrodowej. A jednak kupno wiertarki udarowej może przysporzyć niedoświadczonemu majsterkowiczowi nie lada kłopotu - jak kupić model wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje? Na co zwracać uwagę przy wyborze wiertarki, jak dostosować sprzęt do swoich potrzeb? Oto krótki poradnik.

Czytaj więcej
Narzędzia niezbędne podczas remontu
29 marca 2023 r.
Narzędzia malarskie, które powinny znajdować się w posiadaniu każdego profesjonalisty
Niezależnie od tego, czy malowanie ścian zlecimy profesjonaliście, czy zrobimy to na własną rękę odpowiednio dobrane narzędzia malarskie to podstawa udanego remontu. Trwałe i wytrzymałe akcesoria malarskie przeznaczone zarówno do szybkiego przemalowania pokoju, jak i nieco bardziej zaawansowanych zadań malarskich w sposób zauważalny poprawią tempo prac. Zatem jakie narzędzia i akcesoria malarskie powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego malarza? Odpowiedź poniżej!
Czytaj więcej
pęknięcia na ścianie
25 stycznia 2023 r.
Pęknięcia na ścianie – sprawdź jak możesz się ich pozbyć
Pęknięcia na ścianie to jeden z częstych widoków, szczególnie w konstrukcjach nowego budownictwa. O ile niewielkie, wąskie rysy nie są dużym powodem do niepokoju, to już głębsze i szersze ubytki powinny wzbudzić obawy, gdyż mogą być one nawet zwiastunem niebezpiecznych dla mieszkańców wad konstrukcyjnych budynku. Skąd biorą się pęknięcia, jak wygląda samodzielna naprawa pęknięć ścian i dlaczego to takie ważne, aby na bieżąco wypełniać ubytki w ścianie?
Czytaj więcej
klatka schodowa w domu
19 stycznia 2023 r.
Jak pomalować wysoką klatkę schodową?
Klatka schodowa łącząca kilka kondygnacji w domu to miejsce o dużym natężeniu ruchu, jej ściany często ulegają zabrudzeniom. Aby nasze wnętrze wyglądało świeżo i elegancko, musimy pomalować je odpowiednimi farbami, odpornymi na ścieranie i przeznaczonymi do czyszczenia na mokro. Nie mogą być to więc te same produkty, których najczęściej używa się w sypialni czy w innych - mniej narażonych na zabrudzenia - miejscach w domu. Do malowania klatki schodowej trzeba się jednak odpowiednio przygotować.

Jak pomalować klatkę schodową? Jakich sprzętów użyć pracując na wysokości i jakie farby wybrać? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej
szpachlowanie natryskowe
14 grudnia 2022 r.
Szpachlowanie natryskowe

Ręczne nakładanie i szlifowanie gładzi szpachlowej w tradycyjny sposób to bardzo czasochłonne zajęcie, dlatego wiele ekip i prywatnych klientów coraz częściej decyduje się na szpachlowanie natryskowe, które nie tylko gwarantuje komfort i wysoką wydajność, ale również znacząco przyspiesza pracę.

Czym jednak dokładnie jest szachowanie natryskowe? Jakich błędów unikać podczas wykonywania tego rodzaju pracy i jak odpowiednio dobrać narzędzia i sprzęt? Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej