Blog

Rodzaje farb do ścian
5 lipca 2021 r.
Rodzaje farb do ściany – zalety, wady, zastosowanie
Malowanie ścian to podstawowa czynność, jaka składa się na remont domu bądź mieszkania. Za pomocą odpowiednio dobranej farby możemy w szybki i prosty sposób odmienić aranżację wnętrz. W obecnych czasach na rynku do wyboru mamy różnego rodzaju preparaty malujące. Każdy z nich ma konkretne przeznaczenie i sprawdzi się w innych warunkach. Nie da się ukryć, że wielu malarzy, a w szczególności amatorów, ma problem z wyborem konkretnej farby. Jakie zatem są rodzaje farb do ścian? Jakie jest ich zastosowanie oraz zalety i wady? Przeczytaj poradnik i dobierz właściwy produkt!
Czytaj więcej
Jak malować pistoletem malarskim
7 czerwca 2021 r.
Jak malować pistoletem malarskim?
Malowanie natryskowe pozwala na szybkie nakładanie farby na różne powierzchnie - od ścian, przez pojazdy, po ogrodzenia i meble. Bardzo często, zwłaszcza w domowych warunkach, wykorzystuje się do tego pistolet natryskowy. Poniżej przyjrzymy się nieco bliżej tym urządzeniom oraz przedstawimy podstawowe zasady malowania z ich użyciem.
Czytaj więcej
Malowanie tynków
6 maja 2021 r.
Malowanie tynków: cementowo-wapiennych, mineralnych, gipsowych
Na samym położeniu tynku prace wykończeniowe się nie kończą - powierzchnie ścian i sufitów trzeba jeszcze odpowiednio pomalować. I to bez względu na to, jaki tynk znalazł się na ścianach. Warto przy tym jednak pamiętać, że do malowania różnych tynków trzeba nieco inaczej podejść, choćby ze względu na ich właściwości fizyczne.
Czytaj więcej
Renowacja starych mebli
31 marca 2021 r.
Renowacja starych mebli – malowanie natryskowe w akcji
Wielki powrót mody na drewno sprawił, że coraz więcej osób chce mieć w domu meble z drewna, zwłaszcza w stylu vintage. Przeszukujemy więc strychy i domy dziadków w poszukiwaniu czegoś, co idealnie uzupełni naszą wizję wnętrza. Jest tylko jeden problem - stare drewniane meble trzeba poddać renowacji. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i można spokojnie zrobić to samodzielnie. Wystarczy tylko wyczyścić, pomalować i zakonserwować mebel, by odzyskał dawną świetność. Do szybkiego odnawiania, zwłaszcza dużych, mebli idealnie nadaje się malowanie natryskowe.
Czytaj więcej
Kolorowe elewacje budynków
26 marca 2021 r.
Malowanie elewacji – jak wygląda i ile kosztuje?
Przemalowanie elewacji domu to jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie jego fasady. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudne ani czasochłonne przedsięwzięcie, jak można by się spodziewać - zwłaszcza jeśli wykorzystamy odpowiednie narzędzia. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega malowanie ścian zewnętrznych domu i jakie pociąga za sobą koszty? Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Malowanie hydrodynamiczne
8 marca 2021 r.
Malowanie hydrodynamiczne – poradnik dla początkujących
Nieodłącznym elementem każdego remontu jest malowanie. Nie ulega wątpliwości, że czynność ta wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. W obecnych czasach dostępne są narzędzia, które znacznie ułatwiają zmianę koloru ścian. Jeszcze do niedawna odbywało się to za pomocą tradycyjnych wałków czy pędzli, co było bardzo czasochłonne. Fachowcy niejednokrotnie musieli mierzyć się z plamami i zaciekami. Dziś bez przeszkód możemy sięgnąć po agregaty malarskie, dzięki czemu malowanie ścian jest szybkie, staranne i proste. Czym jest malowanie hydrodynamiczne? Jak malować ściany pistoletem? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!
Czytaj więcej
Jak malować ściany? - Poradnik
19 lutego 2021 r.
Jak malować ściany?
Choć na pierwszy rzut oka może się takie nie wydawać, malowanie ścian i sufitów to jedna z najprostszych czynności remontowych. Fakt, niektóre techniki wymagają trochę wprawy lub użycia specjalnych narzędzi, jednak z malowaniem powinien poradzić sobie właściwie każdy. Wystarczy tylko zebrać potrzebny sprzęt i zaznajomić się z podstawami procesu.
Czytaj więcej
Para malująca ścianę i sufit
19 stycznia 2021 r.
Jak pomalować styk ściany z sufitem?
Malowanie ścian i sufitu jest jedną z podstawowych czynności przy wykańczaniu i odnawianiu wnętrz. Choć nie jest to skomplikowany proces, pewne jego etapy mogą przysporzyć nieco trudności, zwłaszcza początkującym malarzom. Jednym z tych etapów jest malowanie styków powierzchni ścian i sufitu. Poniżej przedstawimy, jak podejść do malowania ścian i sufitów, aby uzyskać zamierzony efekt.
Czytaj więcej
Malowanie ścian wałkiem na przedłużce
19 stycznia 2021 r.
Malowanie ścian – natryskowo, wałkiem czy pędzlem?
Malowanie ścian to jedna z najprostszych, a zarazem najczęściej powtarzanych prac remontowych. Wystarczy tylko odpowiednia farba, właściwe narzędzia i odrobina wprawy (choć i to nie zawsze). Zasadniczo mamy do wyboru trzy techniki - malowanie natryskowe, malowanie wałkiem i malowanie pędzlem. Poniżej przyjrzymy się ich mocnym i słabym stronom oraz podpowiemy, kiedy warto sięgnąć po dane rozwiązanie.
Czytaj więcej