Blog

farby natryskowe
1 czerwca 2022 r.
Farby natryskowe – jak wybrać farbę
Malowanie natryskiem to coraz popularniejszy sposób na precyzyjne pokrycie farbą malowanej powierzchni, bez pozostawiania zacieków, czy odcisków od popularnych pędzli i wałków. Aby jednak metoda natryskowego malowania była skuteczna, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie powierzchni oraz dobranie farby w zależności od struktury malowanego podłoża. Na czym polega malowanie natryskowe, jak malować metodą natryskową i jak dobrać odpowiednią farbę?
Czytaj więcej
malowanie pistoletem natryskowym
1 czerwca 2022 r.
Jaka dysza do malowania będzie najlepsza?
Zakup czy wypożyczenie dobrej jakości pistoletu lub agregatu natryskowego to dopiero połowa sukcesu w malowaniu powierzchni. To, jak będzie przebiegała praca, zależeć będzie bowiem przede wszystkim od wyboru odpowiedniej dyszy do malowania. A to wbrew pozorom nie jest zadanie proste - nie tylko rozmiar dyszy jest istotny. Jakimi aspektami kierować się wybierając dyszę i dlaczego to takie ważne? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
Malowanie ścian na poddaszu
19 maja 2022 r.
Jak przygotować ścianę do malowania krok po kroku?
Jeśli planujesz malowanie ścian w swoim domu - musisz wiedzieć, że aby osiągnąć trwały i estetyczny efekt, nie wystarczy po prostu nanieść wałkiem warstwy farby na ścianę. Zanim przejdziesz do etapu malowania, czeka Cię sporo pracy w ramach przygotowania ścian. Jakie to prace i w jakiej kolejności należy je przeprowadzić? Czy naprawdę są konieczne? Czym nakładać farbę, aby malowanie ścian poszło sprawnie i dało ładny efekt? Zachęcamy do lektury.
Czytaj więcej
szlifowanie drewna
19 maja 2022 r.
Szlifierka taśmowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć
Szlifierka to narzędzie, które może być wykorzystywane nie tylko w pracowni profesjonalnego stolarza, ale i w warsztacie każdego majsterkowicza. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim szlifierki taśmowe, które służą do dokładnego oczyszczania i wygładzania materiałów o różnym stopniu twardości. Jak więc wybrać najlepszą szlifierkę taśmową? Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
Frezowanie
29 marca 2022 r.
Frezarka górnowrzecionowa – jaką wybrać i do czego może się przydać?
Frezarki górnowrzecionowe są narzędziami praktycznymi, uniwersalnymi i bardzo popularnymi przy obróbce drewna. Należy zwrócić uwagę, że cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród specjalistów z branży meblarskiej i stolarskiej, ale również wśród amatorów, którzy hobbystycznie zajmują się obróbką. Frezarkę możemy wyposażyć w dodatkowe akcesoria ułatwiające pracę, a wybierając najlepszej jakości sprzęt - będziemy pewni, że posłuży nam on przez wiele lat. Czym więc kierować się przy wyborze frezarki górnowrzecionowej? W jakie dodatkowe akcesoria warto się wyposażyć? Sprawdź koniecznie!
Czytaj więcej
Mieszadło czy mieszarka
27 marca 2022 r.
Mieszadło do wiertarki czy profesjonalna mieszarka
Praca na budowie lub przy remoncie wiąże się z koniecznością mieszania różnego rodzaju produktów, takich jak zaprawy, kleje, beton i wiele innych. Kompletując potrzebne narzędzia, często pojawia się pytanie, jaki sprzęt do mieszania sprawdzi się lepiej - mieszadło, montowane bezpośrednio do wiertarki, czy może profesjonalna mieszarka. Czym różnią się oba narzędzia, jakie wyróżniamy rodzaje mieszadeł i co lepiej wybrać?
Czytaj więcej
Odkurzacz warsztatowy
7 marca 2022 r.
Jaki odkurzacz warsztatowy wybrać?
Zapewne nie jednokrotnie pracując w garażu, czy chociażby przy remoncie przydałby Ci się specjalny odkurzacz warsztatowy, dzięki któremu sprzątanie danego miejsca będzie dużo prostsze i szybsze. Jeżeli przykładowo prowadzisz warsztat samochodowy czy sklep to tego typu sprzęt jest niemal koniecznością. Okazuje się, że na rynku znaleźć można wiele rodzajów odkurzaczy przemysłowych. W tym poradniku dowiesz się czegoś więcej na ich temat! Przeczytaj go już teraz!
Czytaj więcej
7 lutego 2022 r.
Jak zrobić otwór w glazurze, czyli wiercenie w płytkach ceramicznych
Wiercenie w płytkach ceramicznych niesie za sobą ryzyko pęknięcia płytki. Aby tak się nie stało, trzeba tę operację przeprowadzać bardzo ostrożnie. Jak odpowiednio przygotować się do wiercenia otworów w płytkach ceramicznych? Jakich narzędzi użyć? O tym wszystkim dowiesz się z tego poradnika.
Czytaj więcej
domowe sposoby usuwania pleśni
4 lutego 2022 r.
Pleśń na ścianie
Planujesz malowanie pomieszczeń i właśnie odkryłeś pleśń na ścianie? Pod żadnym pozorem nie nakładaj świeżej farby bezpośrednio na wykwity! Przeczytaj najpierw ten tekst i dowiedz się, jak niebezpieczna dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny jest pleśń oraz jak się jej pozbyć przed malowaniem ściany!
Czytaj więcej