Strugi elektryczne Festool

Szybkie i ekonomiczne wyrównywanie płaszczyzn i krawędzi belek, desek oraz płyt z narzędziami marki Festool. Dostępne w naszym sklepie strugi sprawdzą się także przy wykonywaniu wrębów i wpustów. Łatwe w prowadzeniu narzędzia przyspieszą prace ciesielskie na każdej budowie.

Strug ciesielski Festool PL 205 769532

Strug ciesielski Festool PL 205 769532

Strug ciesielski PL 205 wygładza spiłowane krawędzie belki i uszlachetnia powierzchnie szybko i ekonomicznie, do szerokości roboczej 205 mm a wyrzutnik o dużej mocy doskonale odprowadzający wióry zapewnia czystość i dobrą widoczność.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:13 500 min⁻¹
Pobór mocy:2 000 W
Ciężar:13 kg
Szerokość strugania maks.:205 mm
Zobacz więcej
Strug ciesielski Festool PL 245 E 769533

Strug ciesielski Festool PL 245 E 769533

Strug ciesielski PL 245 wygładza spiłowane krawędzie belki oraz uszlachetnia powierzchnie szybko i ekonomicznie, do szerokości roboczej 245 mm. Doskonały do wygładzania powierzchni oraz chropowatych krawędzi cięcia na belkach
Prędkość obrotowa na biegu jałowym :13 000 min⁻¹
Pobór mocy:2 300 W
Ciężar:15,7 kg
Szerokość strugania maks.:245 mm
Zobacz więcej
Strug Festool HL 850 574550

Strug Festool HL 850 574550

Dzięki opatentowanemu, jednostronnemu ułożyskowaniu głowicy, strug elektryczny HL 850 pracuje równo i z nieograniczoną głębokością wręgu. Brak ograniczenia głębokości wręgu to brak konieczności poprawek.
Maks. głębokość wręgu:
Prędkość obrotowa wrzeciona struga:11000 min⁻¹
Głębokość wióra:0 - 3,5 mm
Pobór mocy:850 W
Zobacz więcej
Strug jednoręczny Festool EHL 65 EQ 574557

Strug jednoręczny Festool EHL 65 EQ 574557

EHL 65 jest nie tylko najlżejszym i najniższym, ale również najbardziej wydajnym strugiem jednoręcznym w swojej klasie. Strug można bez wysiłku prowadzić zarówno poziomo, jak i pionowo, jedną lub obiema rękami, z lewej lub prawej strony.
Prędkość obrotowa wrzeciona struga:15600 min⁻¹
Głębokość wióra:0 - 4 mm
Maks. głębokość wręgu:23,00 mm
Pobór mocy:720 W
Zobacz więcej

Strugi elektryczne – zastosowanie

Narzędzia marki Festool cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalistów. To dzięki niezwykłej wytrzymałości oraz precyzji zyskały one szerokie grono zwolenników. Urządzenia do skrawania powierzchni drewnianych zapewniają efektywną pracę nawet w trudnych warunkach, a dzięki niewielkim rozmiarom i ergonomicznemu uchwytowi doskonale się prowadzą, zapewniając czyste cięcie bez konieczności poprawek.

Przy pomocy struga mamy możliwość obróbki drewna z uwzględnieniem takich parametrów jak grubość skrawania i głębokość strugania. Możemy nim wyrównywać powierzchnie drewna (na przykład ram okiennych) lub płyty wiórowe. Dzięki zróżnicowanej mocy możemy dobrać urządzenie do różnych prac stolarskich.

Strug elektryczny i jego cechy użytkowe

Hebel elektryczny stosowany do obróbki drewna zapewni komfortową pracę. Łagodny rozruchu, stała prędkość obrotowa czy zabezpieczenie przeciążeniowe to tylko nieliczne z usprawnień, które sprawiają, że obsługa tego typu urządzeń jest bardzo przyjemna. Dużej mocy wyrzutnik wiórów sprawnie usuwa spod narzędzia pozostały po obróbce skrawania materiał, co zapewnia lepszą widoczność obrabianego przedmiotu.

W modelu HL 850 zastosowano jednostronne ułożyskowanie głowicy nożowej. Dzięki temu możliwe jest struganie blisko krawędzi bez konieczności późniejszych poprawek. Dodatkowo umożliwia ono ustawianie przyłącza z prawej lub z lewej strony narzędzia, co pozwala na efektywne odsysanie pozostałości po skrawaniu.

Najważniejsze właściwości strugów Festool

  • Optymalna prędkość obrotowa wrzeciona struga – pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów, bez zbędnego strzępienia krawędzi powierzchni obrabianych.
  • Różne opcje wyboru narzędzia, pozwalają na obróbkę drewna w sposób precyzyjny i szybki, a przede wszystkim dostosowany do naszych potrzeb.
  • Narzędzia bez ograniczeń głębokości wręgu umożliwiają struganie drewna bez konieczności poprawek.

Produkty w ofercie agregatymalarskie.pl

Każdy strug elektryczny pochodzący od producenta Festool to świetny wybór zarówno dla majsterkowiczów jak i profesjonalnych zakładów stolarskich. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu i zapoznania się z innymi produktami dostępnymi w ofercie.