Szybkie i ekonomiczne wyrównywanie płaszczyzn i krawędzi belek, desek oraz płyt dzięki narzędziami marki Festool. Dostępne w naszym sklepie strugi sprawdzą się także przy wykonywaniu wrębów i wpustów. Łatwe w prowadzeniu narzędzia przyspieszą prace ciesielskie na każdej budowie.

Narzędzia marki Festool cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalistów. To dzięki niezwykłej wytrzymałości oraz precyzji zyskały one szerokie grono zwolenników. Urządzenia do skrawania powierzchni drewnianych zapewniają efektywną pracę nawet w trudnych warunkach, a dzięki niewielkim rozmiarom i ergonomicznemu uchwytowi doskonale się prowadzą zapewniając czyste cięcie bez konieczności poprawek.

Strugi elektryczne Festool zapewniają komfortową pracę. Łagodny rozruchu, stała prędkość obrotowa czy zabezpieczenie przeciążeniowe to tylko nieliczne z usprawnień, które sprawiają, że obsługa tego typu urządzeń jest bardzo przyjemna. Dużej mocy wyrzutnik wiórów sprawnie usuwa spod narzędzia pozostały po obróbce skrawania materiał, co zapewnia lepszą widoczność obrabianego przedmiotu.

W modelu HL 850 zastosowano jednostronne ułożyskowanie głowicy nożowej. Dzięki temu możliwe jest struganie blisko krawędzi bez konieczności późniejszych poprawek. Dodatkowo umożliwia ono ustawianie przyłącza z prawej lub z lewej strony narzędzia, co pozwala na efektywne odsysanie pozostałości po skrawaniu.