Frezarki Festool

Niezawodne i wszechstronne urządzenia marki Festool. Prezycyjne frezarki Festool są łatwe w obsłudze. Sprawdzają się przy prowadzeniu ręcznym jak i na szynie prowadzącej. Niewielkie rozmiary i ciężary tych urządzeń sprawiają, że są one chętnie wybierane przez profesjonalistów i amatorów. Fazowanie i zaokrąglanie, profilowanie i wykonywanie wpustów to tylko nieliczne zastosowania frezarek Festool.

W swojej ofercie posiadamy:

Frezarki górnowrzecionowe – narzędzia przeznaczone do obróbki drewna, metalu, tworzyw sztucznych, akrylu czy płyt kartonowo-gipsowych. Wrzeciono umieszczone jest w górnej części urządzenia nad blatem roboczym. Skrawanie odbywa się od góry, a dzięki zastosowaniu różnych frezów można dowolnie zaokrąglać lub nadawać kształt kantom oraz tworzyć rowki.

Frezarki górnowrzecionowe marki Festool zapewniają wydajną obróbkę, precyzyjne prowadzenie po linii prostej i po łukach oraz zapewniają bezpieczną pracę dzięki hamulcowi do natychmiastowego zatrzymywania maszyny.

Frezarki stołowe – urządzenia stosowane głównie przy produkcji seryjnej. W skład zestawu wchodzi frezarka górnowrzecionowa, jednostka podstawowa z nóżkami oraz moduł podstawowy. Frezarka może być stosowana zarówno w trybie stacjonarnym jak i przy prowadzeniu ręcznym. Frezowanie wręgów, zaokrągleń czy promieni przebiega bardzo szybko a dzięki możliwości elastycznej rozbudowy uzyskujemy większą różnorodność zastosowań.

Frezarki krawędziowe – urządzenia służące do precyzyjnego fazowania i zaokrąglania krawędzi czy też profilowania i wykonywania wpustów. Niewielkie rozmiary i ciężar sprawiają, że skrawanie odbywa się równomiernie, czysto i bez drzazg. Frezarka wykonuje zarówno precyzyjne wypusty pionowe jak i poziomie z dokładnością do 1/10 mm.