Szlifierka taśmowa

Szlifierki taśmowe to urządzenia wykorzystywane do dużych, płaskich powierzchni w procesie szlifowania zgrubnego. Ich zasada działania zapewnia istotne korzyści i umożliwia pracę z różnymi materiałami, od metali, poprzez drewno aż po tworzywa sztuczne. Jeśli potrzebujesz szlifierki, która zapewni Ci długą, bezawaryjną pracę, zachęcamy do wyboru sprawdzonych produktów marki Festool

Brak zdjęcia

Moduł Festool CMS-MOD-BS 120 570244

Łatwe i dokładne szlifowanie kształtów, szybkie i proste szlifowanie krawędzi, zaokrągleń i łuków. Mocny silnik zapewnia szlifowanie dużych powierzchni bez wysiłku. Szybka i prosta wymiana taśmy szlifierskiej.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:2 800 min⁻¹
Pobór mocy:550 W
Wymiary jednostki roboczej:578 x 320 mm
Długość taśmy x szerokość taśmy:820 x 120 mm
Zobacz więcej
Szlifierka taśmowa Festool BS 105 570210

Szlifierka taśmowa Festool BS 105 570210

Szlifierka taśmowa Festool BS 105 to niezawodne urządzenie w szlifowaniu liniowym, zarówno zgrubnym, jak i dokładnym. Szlifowanie odbywa się tylko w jednym kierunku, równolegle do układu włókien drewna, co eliminuje powstawanie kolistych wyżłobień.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:380 m/min
Ciężar:6,5 kg
Pobór mocy:1000 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:620 x 105 mm
Zobacz więcej
Brak zdjęcia

Szlifierka taśmowa Festool BS 105 E-Plus 570209

Niezrównane urządzenie przy szlifowaniu liniowym zgrubnym lub dokładnym. Szlifierka taśmowa BS 150 umożliwia wygodną pracę dzięki dobremu wyważeniu silnika ułożonego wzdłużnie, a płynna regulacja prędkości przesuwu taśmy zapewnia znakomite wyniki przy obróbce różnych materiałów.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:230 - 380 m/min
Ciężar:6,5 kg
Pobór mocy:1 200 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:620 x 105 mm
Zobacz więcej
Brak zdjęcia

Szlifierka taśmowa Festool BS 105 E-Set 570212

Szlifierka taśmowa BS 105 zapewnia wygodną i wydajną pracę oraz znakomite wyniki obróbki różnych materiałów. Szlifowanie odbywa się tylko w jednym kierunku, równolegle do układu włókien drewna, co eliminuje powstawanie kolistych wyżłobień.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:230 - 380 m/min
Ciężar:6,5 kg
Pobór mocy:1 200 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:620 x 105 mm
Zobacz więcej
Szlifierka taśmowa Festool BS 75 570206

Szlifierka taśmowa Festool BS 75 570206

Dzięki szerokości 75 mm szlifierka taśmowa BS 75 jest bardzo poręczna. Precyzyjna regulacja prowadzenia taśmy zapewnia dokładną pracę, a wyważenie silnika ułożonego wzdłużnie gwarantuje niemęczące szlifowanie.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:315 m/min
Ciężar:3,8 kg
Pobór mocy:700 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:533 x 75 mm
Zobacz więcej
Brak zdjęcia

Szlifierka taśmowa Festool BS 75 E 570204

Nie ma bardziej niezawodnych urządzeń do szlifowania liniowego zgrubnego i dokładnego niż szlifierki taśmowe Festool BS. Model BS 75, dzięki szerokości 75 cm, jest niezwykle poręczny i łatwy w prowadzeniu, a jednocześnie wydajny dzięki dużej skuteczności silnika.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:200 - 380 m/min
Ciężar:3,8 kg
Pobór mocy:1010 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:533 x 75 mm
Zobacz więcej
Brak zdjęcia

Szlifierka taśmowa Festool BS 75 E-Plus 570203

Wyeliminuj dodatkową obróbkę po szlifowaniu z pomocą szlifierki taśmowej Festool BS 75. Jej niewielka szerokość sprawia, że jest niezwykle poręczna i wygodnie się ją prowadzi. Płynna regulacja prędkości umożliwia dopasowanie przesuwu taśmy do szlifowania zgrubnego lub dokładnego.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:200 - 380 m/min
Ciężar:3,8 kg
Pobór mocy:1010 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:533 x 75 mm
Zobacz więcej
Brak zdjęcia

Szlifierka taśmowa Festool BS 75 E-Set 570207

W liniowym szlifowaniu zgrubnym i dokładnym szlifierki taśmowe Festool są niezawodne dla uzyskiwania doskonałych wyników. Wygodne w użytkowaniu i wydajne dzięki dużej skuteczności silnika.
Prędkość przesuwu taśmy przy obciążeniu nominalnym:200 - 380 m/min
Ciężar:3,8 kg
Pobór mocy:1010 W
Długość taśmy x szerokość taśmy:533 x 75 mm
Zobacz więcej

Dane techniczne szlifierki do szlifowania zgrubnego Festool

Przed zakupem warto sprecyzować swoje potrzeby i przeanalizować rynek pod kątem najlepszych wyborów. Na pozór, szlifierka taśmowa do drewna czy metalu nie jest skomplikowanym narzędziem. Jednak odpowiednie rozeznanie i świadomość przeznaczenia urządzenia pozwoli na podjęcie trafnej decyzji i zakupu sprzętu, który będzie nam służyć jak najdłużej.

Za najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru szlifierki taśmowej do drewna czy metalu, uchodzą: wymiary taśmy, prędkość posuwu, moc silnika, funkcjonalność i dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne mające na celu ułatwienie pracy z narzędziem.

Wymiary taśmy

,p>Wymiar taśmy ma bezpośredni wpływ na wielkość powierzchni roboczej i precyzję obróbki. W miarę powiększania się powierzchni ściernej zyskujemy na wydajności. Szlifierkę z szeroką taśmą wybieramy z zamiarem obróbki, polerowania powierzchni o dużym metrażu. Z kolei wąska i mniejsza taśma pozwoli nam na obróbkę niewielkich elementów, charakteryzujących się trudnym dostępem. Standardowe szlifierki taśmowe mają wymiary od 533 x 75 mm do 620 x 105 mm. Długość taśmy jest uzależniona od rozstawu rolek urządzenia.

Prędkość posuwu taśmy

Prędkość posuwu taśmy w szlifierkach taśmowych to kluczowy parametr, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego narzędzia. Definiuje on tempo pracy i efektywność, z jaką poradzimy sobie w procesie szlifowania zgrubnego. Jako zakres standardowych prędkości posuwu taśmy uznaje się od 200 mm na minutę nawet do 380 mm na minutę, choć zdarza się więcej.

Do obrabiania twardych gatunków drzew lub obróbki stali, będziemy chcieli wyposażyć się w szlifierkę dysponującą możliwie najwyższą prędkością obrotową taśmy ściernej przy obciążeniu nominalnym. Warto również zwrócić uwagę na to czy urządzenie wyposażone jest w mechanizm do regulowania obrotów, pozwalający na płynną i swobodną regulację prędkości posuwu taśmy. W zależności od zakresu regulacji urządzenia będziemy w stanie precyzyjnie dostosować parametry pracy do obrabianej powierzchni materiału.

Niższych obrotów użyjemy podczas obrabiania miękkiego drewna, natomiast twardsze powierzchnie wymuszą na nas stosowanie górnego zakresu regulacji.

Moc silnika

W tym przypadku zasada jest prosta. Im większa moc silnika, tym skuteczniej będziemy w stanie szlifować materiały twarde, charakteryzujące się wyższą trudnością obróbki. Zastosowanie większej mocy pozwoli nam także na dłuższą pracę, a tym samym oszczędność czasu. Niemęcząca praca urządzenia zapewni mam dłuższe działanie sprzętu bez przegrzewania się. Do zastosowania przemysłowego, polecamy szlifierki o mocach od 700 Wat do 1200 Wat.

Dodatkowe cechy szlifierki taśmowej

Jedną z najciekawszych cech użytkowych szlifierek typu taśmowego jest montaż dodatkowego adapteru do odsysania (system CLEANTEC ze zintegrowanym zamkiem bagnetowym), pozwalającego na ograniczenie pyłu, który trafiłby do naszego bezpośredniego otoczenia. Worek na pył, wraz z mechanizmem do odsysania pozwoli nam cieszyć się czystym powietrzem w czasie pracy narzędzia.

Rewolucyjny FastFix – system ułatwiający wymianę narzędzi, pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe przezbrojenie maszyny w zależności od swoich potrzeb.

Węże Festool (które są elementem łączącym pomiędzy odkurzaczem a szlifierką) w wersji antystatycznej zabezpieczone są przed gromadzeniem ładunków elektrostatycznych, dzięki czemu bezpiecznie i komfortowo wykonamy każdą pracę na placu budowy.

Szlifierka taśmowa Festool – zastosowanie

Szlifierki taśmowe do drewna i metalu, dzięki ruchowi pasa ściernego o odpowiedniej gradacji, potrafią szlifować, gratować, czy ścierać materiał. Urządzenie doskonale sprawdzi się do szlifowania zgrubnego drewna, metalu i materiałów z tworzywa sztucznego. Duża prędkość obrotowa, oraz wzdłużny, jednokierunkowy sposób prowadzenia ścierniwa sprawdzą się dla pracy przy równych i płaskich powierzchniach.

Powyższe czynniki sprawiają, że szlifierka taśmowa znajduje zastosowanie, między innymi, w takich procesach jak:

  • wykańczanie blatów, boazerii, desek,
  • szlifowania oklein, okładzin, podłóg,
  • szlifowanie nadmiaru materiału,
  • czyszczenie z farby płaskich powierzchni.

Szlifierka taśmowa, szlifierka oscylacyjna, szlifierka mimośrodowa — podstawowe różnice

Szlifierka oscylacyjna czy szlifierka mimośrodowa lepiej sprawdzi się w pracach precyzyjnych, wymagających dostępu do bardziej nieregularnych, zakrzywionych powierzchni. Natomiast przy szlifowaniu drewna czy metalu o płaskim charakterze obszarów wykorzystamy szlifierkę taśmową.

Ponadto szlifierka taśmowa, dzięki zastosowaniu wzdłużnego mechanizmu napędowego, pozwoli nam uniknąć niepożądanych śladów obróbki strugiem.

Krótkie podsumowanie

Duże powierzchnie wymagają od nas sporego nakładu pracy podczas szlifowania, dlatego jeśli szukasz najlepszych rozwiązań, zapewnią je szlifierki taśmowe Festool. Szlifierka taśmowa wyposażona w najnowsze technologie odsysania pyłu i dowolnej regulacji obrotów pozwoli na szlifowanie w najbardziej komfortowych warunkach. Dostępne na rynkach modele pozwolą nam na wybór narzędzia dostosowany do naszych potrzeb.

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę, aby zaopatrywać się w najlepsze produkty pochodzące od renomowanych producentów.