Szlifierka z osprzętem diamentowym

Szlifowanie to nieodłączny element obróbki każdego materiału. Niektóre materiały są bardziej podatne od innych, a takie jak beton, ceramika, tynki charakteryzuje duża ilość wydzielanego pyłu podczas szlifowania. Na szczęście, szlifierki diamentowe doskonale radzą sobie z wszelkimi niedogodnościami w postaci zapylenia, czy kruszenia materiału ścieranego.

System szlifowania z osprzętem diamentowym Festool DSG-AG 125 Plus 768997

System szlifowania z osprzętem diamentowym Festool DSG-AG 125 Plus

Festool DSG-AG 125 to kompaktowy system umożliwiający bezpyłowe szlifowanie, który pozwala wyrównywać nierówności, usuwać farbę, beton, klej, tynk, jak również przygotowywać powierzchnię pod nowe powłoki.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:3 500 - 11 000 min⁻¹
Pobór mocy:1 400 W
Ciężar osłony / systemu:0,4/2,7 kg
Średnica tarczy Ø:125/130 mm
Zobacz więcej
Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Plus 768809

Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Plus 768809

Szlifierka diamentowa RG 130 E jest mistrzem w usuwaniu materiałów na dużych powierzchniach. Prędkość obrotowa optymalna do narzędzi diamentowych daje efekt szybkiego usuwanie betonu, jastrychów i powłok z twardego podłoża.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:3 000 - 7 700 min⁻¹
Uchwyt narzędziowy:D25/M14
Pobór mocy:1 600 W
Ciężar:3,8 kg
Zobacz więcej
Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA ABR 768978

Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA ABR 768978

Ekspert w usuwaniu materiałów na dużych powierzchniach. W szlifierce diamentowej RG 130 E zastosowano optymalną prędkość obrotową do osprzętu diamentowego, która umożliwia szybkie usuwanie betonu, jastrychów i powłok z twardego podłoża.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:3 000 - 7 700 min⁻¹
Uchwyt narzędziowy:D25/M14
Pobór mocy:1 600 W
Ciężar:3,8 kg
Zobacz więcej
Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA HD 768977

Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA HD 768977

Bardzo szybki postęp prac dzięki silnikowi o mocy 1600 W. Pracuj blisko krawędzi ścian ze szlifierką diamentową RG 130 E. Niezawodna przy usuwaniu twardych powłok z dużych powierzchni. Opatentowana spirala ssąca gwarantuje super rezultat odsysania i umożliwia bezpyłową pracę.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:3 000 - 7 700 min⁻¹
Uchwyt narzędziowy:D25/M14
Pobór mocy:1 600 W
Ciężar:3,8 kg
Zobacz więcej
Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA TH 768981

Szlifierka z osprzętem diamentowym Festool RG 130 E-Set DIA TH 768981

Urządzenie o idealnej prędkości obrotowej do osprzętu diamentowego. Szybszy postęp prac dzięki silnikowi o mocy 1600 W. Praca blisko krawędzi ściany dzięki odchylanemu segmentowi szczotkowemu. Wygodna i bezpieczna praca przy ścianie z wbudowanym ogranicznikiem przyściennym.
Prędkość obrotowa na biegu jałowym:3 000 - 7 700 min⁻¹
Uchwyt narzędziowy:D25/M14
Pobór mocy:1 600 W
Ciężar:3,8 kg
Zobacz więcej

Szlifierki z osprzętem diamentowym Festool – zastosowanie

Szlifierka, dzięki zastosowaniu narzędzi diamentowych, idealnie sprawdzi się do usuwania materiału podatnego na pylenie. Urządzenie możemy wykorzystać także do usuwania uporczywych pozostałości kleju, betonu, czy tynku ze ścian. Szlifierka znajdzie zastosowanie podczas szlifowania większych powierzchni o twardych podłożach.

Ze względu na swoją właściwość zasysania pyłu, szlifierki nadają się również do miejscowych zastosowań usuwania betonu, czy innych powierzchni wymagających perfekcyjnego przygotowania podłoża.

W zasadzie specjalistyczne szlifierki nadadzą się do każdego zastosowania, takiego jak: szlifowanie podłogi, szlifowanie powierzchni ścian (możemy bez trudu usuwać starą powłokę bez nadmiernego uszkadzania ściany).

Najważniejsze cechy szlifierki diamentowej

Unikalna struktura szlifierki pozwala jej na wiele opcji, których nie znajdziemy w przypadku konwencjonalnego, uniwersalnego narzędzia. Dzięki zastosowaniu narzędzi diamentowych szlifierka pozwala na pracę z materiałami niezwykle twardymi, niepodatnymi na precyzyjną obróbkę. Optymalne rozwiązanie dla narzędzi mających na celu redukcję materiału to klucz do sukcesu.

Moc narzędzia

Moc szlifierki jest szczególnie istotna ze względu na charakter jej pracy. Przy ścieraniu najbardziej uporczywych resztek kleju z powierzchni podłogi będziemy potrzebować narzędzia solidnego i nie “męczącego się” podczas pracy. Profesjonaliści wybiorą szlifierki o mocy 1400 Wat, a najlepiej 1600 Wat lub więcej.

Prędkość obrotowa narzędzia

Prędkość obrotowa jest najważniejszą zmienną w przypadku ścierania powierzchni kruchych. Dzięki uzyskaniu wysokich wartości obrotowych, nawet do 11 000 obrotów na minutę, kilkoma prostymi ruchami usuniemy nadmiar materiału, nawet w przypadku większych powierzchni.

Cechy użytkowe szlifierek diamentowych

Cechy użytkowe narzędzi pozwalają nam na bardziej dogodne ich funkcjonowanie. Takie opcje jak odsysanie pyłu czy ograniczniki przyścienne sprawiają, że praca z narzędziem staje się o wiele przyjemniejsza.

Wydajne odsysanie pyłu

Szlifierka z osprzętem diamentowym jest wyposażona w odpowiednie spirale, które mają na celu redukcję pyłu wydzielanego do okolicznej atmosfery. Usuwanie materiału przy pomocy narzędzia wyposażonego w tę funkcję jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Regulacja prędkości obrotowej

W przypadku narzędzi elektrycznych szczególną rolę pełni elektronika. Regulacja prędkości obrotowej pozwoli nam na dostosowanie optymalnych obrotów narzędzia do zastosowania dla danego materiału. Dzięki dobraniu idealnej prędkości obrotowej będziemy w stanie zredukować nieprzyjemny efekt pylenia materiału ścieranego.

Szlifierka z osprzętem diamentowym i jej masa

Szlifowanie powierzchni przy pomocy narzędzia ręcznego jest o tyle łatwe, o ile pozwala nam siła własnych mięśni. W przypadku szlifowania podłogi nie odgrywa to szczególnego znaczenia, jednak jeśli w grę wchodzi praca naścienna lub na suficie, zależy nam na tym, aby narzędzie było jak najlżejsze.

Możliwości modyfikacji narzędzia

Jedną z ważniejszych funkcji narzędzi do szlifowania jest możliwość obróbki w zakamarkach i narożach. Istotne jest, aby narzędzie dawało nam możliwość demontażu części osłony lub składania segmentu szczotkowego.

Stosowanie odpowiednich narzędzi jako klucz do sukcesu

Nie od dzisiaj wiadomo, że narzędzia służą człowiekowi podczas wykonywania nawet najprostszych prac. W przypadku czynności specjalistycznych sprawa ma się zgoła podobnie. Dobór odpowiedniego urządzenia często wymaga przemyślenia procesu i wyobrażenia sobie efektu, który chcemy uzyskać.

Do usuwania betonu raczej nie wykorzystamy pilnika. Lepszy wybór może stanowić klasyczna szlifierka z odpowiednio dobraną tarczą, jednak nie jest ona stricte przeznaczona do wykonywania tego typu pracy. Najlepszym wyjściem będzie szlifierka wyposażona w elementy pozwalające nam na profesjonalne wykonanie pracy w rekordowym czasie.

Szlifierka z osprzętem diamentowym

Szlifierka z osprzętem diamentowym stanowi optymalne rozwiązanie podczas usuwania materiału kamiennego, betonowego, czy jastrychowego.

Zachowanie odpowiedniej czystości stanowi bardzo istotny element w miejscu pracy. Dzięki szlifierkom dostosowanym do pracy przy wysokim zapyleniu, posiadającym odpowiednie narzędzia do redukcji pylenia, będziesz uchodził za dobrze zorganizowanego profesjonalistę.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do kolejnych etapów prac wykończeniowych pozwoli na szybsze wykonywanie kolejnych czynności. Wykorzystanie diamentowych powierzchni ciernych to najlepszy sposób usuwania pozostałości kleju, czy innych niepożądanych nadmiarów materiałów.

Pracuj w sposób bezpieczny. Dzięki zastosowaniu takich elementów jak elektroniczne zabezpieczenie przeciążeniowe możesz być pewien, że Twoje zdrowie stoi na pierwszym miejscu.

Szlifierka z osprzętem diamentowym znajdzie zastosowanie dla każdej firmy wykończeniowo-budowlanej. Bądź profesjonalistą korzystającym z narzędzi dla profesjonalistów. Zaopatrz się w szlifierkę, która odmieni oblicze Twojej firmy. Postaw na bezpieczeństwo, czystość i wygodę.