Agregat malarski Titan - agregat dla profesjonalistów

W naszej ofercie znajdą Państwo agregaty malarskie Titan – renomowanego producenta urządzeń i akcesoriów malarskich dla profesjonalnych użytkowników. Dzisiaj urządzenia tej firmy stosowane są na całym świecie i stale zbierają liczne pozytywne opinie. Każdy agregat malarski Titan to połączenie niezawodności, wydajności i efektywności pracy. Jeżeli interesuje Państwa marka Titan agregaty malarskie w naszej ofercie to pełna gama urządzeń z katalogu producenta. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych modeli!

Agregat malarski Titan - Titan 450e

 

Agregaty malarskie bardzo często spotykane są podczas przeprowadzania remontów. Dzięki owym urządzeniom możliwe staje się przyśpieszenie postępów prac, a więc skrócenie czasu trwania całego remontu. W przypadku dużych i pełnych pomieszczeń agregaty malarskie okazują się być wręcz niezastąpione. Charakteryzują się one dużą precyzją i trwałością. Ponadto możliwe jest ustawienie owej precyzji i mocy urządzenia za pomocą komputera, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność agregatów malarskich.

Rodzaje agregatów malarskich


Do najpopularniejszych agregatów malarskich zalicza się modele elektryczne. Posiadają one węże o dużej średnicy i pistolety odporne na duże obciążenia. Silniki, w które zostały wyposażane agregaty, mogą być tłokowe lub membranowe. W przypadku tych pierwszych przepływem farby steruje komputer. Wszystko to sprawia, że są one bardzo wydajne, mocne i uniwersalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że agregaty tłokowe są droższe w eksploatacji od agregatów malarskich membranowych. Ponadto modele membranowe mają prostszą konstrukcję, są tańsze i łatwiejsze w obsłudze.

Czym kierować się przy wyborze agregatów malarskich?

Podczas kupowania agregatu malarskiego, należy określić najpierw, do jakiego rodzaju farby będzie stosowane to urządzenie. Znaczenie ma tutaj bowiem lepkość i gęstość farby oraz wielkość wypełniaczy. W przypadku niewłaściwego wyboru mogą pojawić się problemy w postaci trudności z przepompowywaniem czy rozpyleniem farby. Inne parametry ma farba olejna, akrylowa, elewacyjna czy antykorozyjna.

•    Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na otwór dyszy, wymagane ciśnienie oraz wydajność samego urządzenia.

•    Agregaty mniejsze polecane są do malowania lakierami poliuretanowymi czy farbami olejnymi.

•    Większy agregat malarski titan sprawdzi się do rozpylania farb lateksowych oraz w przypadku szpachli akrylowych i mas bitumicznych.

•    Inny agregat malarski będzie potrzeby do okazjonalnego malowania małej powierzchni do użytku domowego niż w przypadku firmy wynajmującej agregaty malarskie swoim klientom.  

 

Zastosowanie agregatów malarskich

Agregaty malarskie z całą pewnością okazują się być bardzo pomocnymi urządzeniami podczas prac remontowych. Dzięki nim można zautomatyzować malowanie i to bez konieczności wkładania w wykonywanie tej czynności dodatkowego wysiłku. Jest to możliwe dlatego, że agregat malarski został wyposażony w silnik, który zasila całe urządzenie. Po agregaty warto sięgać szczególnie w przypadku malowania bardzo dużej powierzchni, gdzie pędzle i wałki się nie sprawdzają. Agregaty malarskie bardzo ułatwiają pracę i przyśpieszają ją. Urządzenia te idealnie nadają się zarówno do malowania większych, jak również mniejszych ścian wewnątrz budynków i do malowania powierzchni zewnętrznych. Najczęściej stosuje się agregaty do malowania ścian farbami, jednakże możliwe jest zastosowanie również lakieru, dzięki czemu możliwe staje się malowanie drewnianych elementów typu drzwi. Jako, że w agregatach malarskich dostępna jest opcja tynkowania i szpachlowania, urządzenia te stosowane są na szeroka skalę. W celu zwiększenia dokładności i staranności narzutu, warto sięgnąć po formę natryskową. Za pomocą agregatów malarskich titan można uzyskać perfekcyjnie pokrytą ścianę i równomierną powłokę. Ze względu na dostępność różnego typu akcesoriów w postaci końcówek do odcinania i przedłużek nawet malowanie trudno dostępnych elementów nie stanowi większego problemu. Zbędne okazuje się także stosowanie drabiny w celu pomalowania sufitu.